Lente Psikoterapi ve Nitel Araştırma Merkezi

lente psikoterapi slider

Klinik Psikolog Aysu Bayrakçı

Klinik Psikolog Aysu Bayrakçı

Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Aysu Bayrakçı Gürol 2015 yılında psikoloji lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Ramapo College of New Jersey’de başkanlık bursu alarak dekanlık listesinde ve onur derecesiyle tamamladı. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın ilk yılını yine ABD’de yer alan William Paterson University of New Jersey’de  okumuş ve ardından Üsküdar Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Lisans sırasında Dr. Ken A. Verni’nin  Mindfulness Based Stress Reduction – MBSR (Bilinçli Farkındalık ile Stres Azaltma) eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitiminin son senesinde New Jersey’de kar amacı gütmeyen, devlete bağlı bir sosyal yardım kuruluşu olan Advance Housing’de staj yapmıştır. Hastanelerin psikiyatri bölümlerinde yatıp yeni taburcu olmuş yetişkin danışanların topluma kazandırılma sürecinde vaka yöneticilerine destek veren Bayrakçı Gürol, buradaki danışanlarla MBSR workshopları düzenlemiş ve staj sürecinin sonunda  tam zamanlı Topluma Kazandırma Uzmanı (Community Integration Counselor) olarak Advance Housing bünyesine katılmıştır. Advance Housing’de bu defa psikiyatri tanısı almış olup koruyucu aile ve yetimhanelerden, yaşlarını doldurma gerekçesiyle ayrılmak durumunda kalan genç yetişkinlerle Jacqueline Kim Szabo, Kristin Birchenough ve Alison Gianetti süpervizörlüğünde vaka yöneticisi olarak çalışmıştır.

Mezuniyetinin akabinde Elpis Psikolojik Danışmanlık’ta İş Yerlerinde Psikososyal Risk Faktörleri projesinde rol oynamıştır. Bu süre zarfında Tüpraş, Honda ve Zorlu Holding gibi kurumsal şirketlere, Psikolojik İyilik Halini Geliştirme üzerine çeşitli psiko-eğitimler vermiştir. Yine Tüpraş işe alım mülakatlarında yer almış ve iş kazaları neticesi oluşacak travmaların önlenmesi ve iyileştirilmesi kapsamında Psikolojik İlk Yardım ve Psikoterapi faaliyetleri sürdürmüştür. Psikoterapistliğe ilk adımlarını Yüksek Lisans Eğitimi sırasında Prof. Dr. Aslıhan Gürbüz’den aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünün ışığında atmıştır.

Bayrakçı Gürol, Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak’tan Şema Terapi Temel Düzey Eğitimi’ni almıştır.  Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak ile süpervizyon sürecine devam etmektedir. Alanda şimdiye kadar aldığı eğitimler arasında Psk. Dr. Sevinç Göral Alkan’dan Sağlıklı Yetişkini Güçlendirme, Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak’tan İmgeleme ile Yeniden Senaryolaştırma, Psk. Dr. Esra Ersayan’dan Şema Mod Çalışmalarında Yaşantısal Teknikler’in Kullanımı ve Psk. Dr. Bahar Köse Karaca’dan Şema Terapide Somatizayonla Çalışmak yer almaktadır.

Şema Terapi Derneği üyesi olan Bayrakçı Gürol, derneğin etik kurul üyesidir. Yetişkin ve genç yetişkinlerle çalışan Bayrakçı Gürol, Şema Terapi ekolü perspektifiyle Türkçe ve İngilizce olarak psikoterapi hizmeti vermektedir. Çalıştığı konular arasında tekrar eden ilişki sorunları, kişilik problemleri, kaygı, depresyon, tükenmişlik ve öfke kontrolü yer almaktadır.

Specialty

Klinik Psikolog

Degrees
Certificates & awards

Have a question?