Lente Psikoterapi ve Nitel Araştırma Merkezi

lente psikoterapi slider

Psikolog Dr. Ayşe Turan

Psikolog Dr. Ayşe Turan

Klinik Psikolog

Ayşe Turan, lisans eğitimini 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ nde tamamlamıştır. Yüksek Lisansını Haliç Üniversitesi Uygulamalı Klinik Psikoloji Bölümü’ nde “Evli Bireylerin Cinsel Mit İnançları, Cinsel Bilgi Düzeyleri, Cinsel Doyumları ve İlişkilerinde Mutluluk Düzeyleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” konulu teziyle 2013 yılında bitirmiştir. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri boyunca TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Bursunu almıştır. Doktora eğitimine halen  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’ nde devam etmektedir. Şuan tez aşamasında olup tezinde fibromiyalji hastalarının  tedavisine yönelik deneysel bir çalışma yürütmektedir.

Lisans eğitimi sırasında Balıklı Rum Hastanesi, Trabzon Numune Hastanesi ve Trabzon İmperial hastanelerinde stajlarını yapmıştır. Yine lisans eğitimi sırasında WISC-IV Çocuklar için Zeka Ölçeği standardizasyon projesinde çalışmıştır. Sertifikalı WISC-IV uygulayıcısıdır. Yüksek lisans eğitimi sırasında Bilişsel Davranışçı Terapi dersleri ve süpervizyonunu almıştır. Oyun Terapileri Derneği’nden Yönlendirmesiz Oyun Terapisi 1. ve 2. Düzey eğitimlerini almıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü’ nden  EMDR 1. Düzey Eğitimi’ ni tamamlamıştır. Doktora eğitimi sırasında, Diyalektik Davranış Terapisi dersi ve süpervizyonu almıştır. 2021 yılında Dr. Alp Karaosmanoğlu’ ndan Temel Düzey Şema Terapi Eğitimini tamamlamış ve halen süpervizyonlarına devam etmektedir.

2010-2011 yıllarında özel bir rehabilitasyon merkezinden özel gereksinimli çocuklar ve aileleriyle çalışmıştır. 2011-2020 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ nde Uzman Psikolog olarak görev yapmıştır. İBB’de çalıştığı süre boyunca yetişkin ve çocuklarla bireysel terapi ve grup çalışmaları yürütmüştür. Yine ailelere yönelik seminerler vermiş ve personel eğitimleri düzenlemiştir.

 

2020 yılından bu yana danışmanlık merkezlerinde yüz yüze ve online olarak psikoterapi hizmetlerine devam etmektedir. 18 yaş ve üzeri yetişkinlerle çalışmakta olup; çalışma alanları depresyon, kaygı bozuklukları, ilişki sorunları, sürekli kendini tekrar eden sorunlar, somatik yakınmalar, fibromiyalji ve travmadır.

Ağırlıklı olarak şema terapiyle çalışmakta olup EMDR uygulamaları da yapmaktadır.

Specialty

Klinik Psikolog

Degrees
Certificates & awards

Have a question?